Перейти на основний сайт
UA RU
chanell
044 333 4 333
0 800 753 357
Записатись на тест
Тестування на коронавірус, фото

Антиген - тест на
коронавірус

термін виконання 15 хвилин
в відділенні 300 грн
з виїздом додому/офіс 600 грн
Безпека пацієнта понад усе!
Ознайомтеся з актуальними правилами відвідування клініки, у звʼязку з поширенням COVID-19, та з нашими рекомендаціями.
Пройдіть діагностику на COVID-19
Ми проводимо дослідження за допомогою плр-тесту, плр-тесту з виїздом та антиген-тесту. Також доступна послуга забору аналізів вдома. Додатково можна провести моніторинг здоров`я під час/після коронавірусу - тест на антитіла, кт легень при коронавірусі
Поширені питання

Що таке антиген тест?

Тест на антиген COVID-19 – це експрес-метод діагностики коронавірусної інфекції. Він є імунохроматографічним аналізом зразків слизової оболонки дихальних шляхів. Його призначають протягом тижня з моменту появи симптомів, характерних для COVID-19. Тест на антиген може виконуватися в амбулаторних умовах – вдома або в офісі. Цей тест максимально швидко показує результат, що дозволяє своєчасно діагностувати коронавірусну інфекцію, обстежити та ізолювати пацієнта, а також призначити лікування, що убереже його від небезпечних ускладнень.

На який день можна робити тест на антиген COVID-19 (експрес-тест)?

Найточніший результат тест на антиген COVID-19 дає на 5-6 день після зараження. Якщо є хоча б найменша підозра – краще зробити тест. Зазвичай у цей час у пацієнта вже виявляються симптоми захворювання, але іноді хвороба може протікати й у прихованій формі.

Як працює тест на антиген?

Антиген-тест виконується для виявлення вірусоспецифічних білків, що утворюються при його реплікації. Цим він відрізняється від ПЛР-тесту, що виявляє у зразку РНК вірусу (генетичний матеріал). Тест на антиген COVID-19 проводиться у тому випадку, якщо немає часу чекати результат ПЛР-тесту або можливість його проведення обмежена. Точність антигенного тесту становить приблизно 80%, тому як позитивні, так і негативні результати рекомендується при першій можливості доповнювати більш докладною діагностикою.

Показання для проведення тесту на антиген COVID-19

Тест на антиген COVID-19 потрібно здати у разі таких симптомів:
-висока температура;
-притуплення або повна відсутність відчуття смаку та запаху;
-слабкість;
-м'язові болі, ломота;
-утруднене дихання;
-швидка стомлюваність;
-головний біль;
-біль у грудях;
-контакт із зараженою людиною;
-контрольний тест після одужання.

Як підготуватися до здачі антиген-тесту?

Оскільки забір матеріалу проводиться з носоглотки та ротоглотки, готуватися до тесту слід так само як і до ПЛР-тестування, а саме:
-не чистити зуби за годину до тесту;
-не промивати та не закапувати ніс за 2 години до процедури;
-не полоскати рот та горло протягом години напередодні тестування;
-не палити за пів години до тесту;
-не жувати жуйку за годину до процедури;
-не їсти та не пити за годину до тестування.

Де здати тест на антиген коронавірусу?

Якщо вам терміново потрібно перевіритись на наявність коронавірусної інфекції, приїжджайте до медичного центру Омега-Київ: це зручно та швидко, незалежно від того, яким транспортом ви добираєтеся. Здати антиген-тест можна за адресами: -вул. А. Малишка, 39 (ст. м. Чернігівська, ст. м. Дарниця); -вул. М. Максимовича, 10 (ст. м. Васильківська, ст. м. Виставковий центр); -пр-т. В. Маяковського, 70 (мікрорайон Троєщина).

Скільки коштує зробити антиген-тест у відділенні?

Вартість антиген-тесту у відділенні медичного центру "Омега-Київ" – 300 грн.

Скільки коштує зробити антиген-тест з виїздом додому чи в офіс?

Вартість антиген-тесту з виїздом додому або в офіс – 600 грн. (300 грн антиген тест + 300 грн виїзд).

Як проводиться антиген-тест?

Експрес-тест на антиген здатний виявити наявність інфекції в організмі протягом пів години. Забір зразка слизової оболонки проводиться за допомогою одноразового шпателя та стерильного зонда з ватним тампоном. Під час процедури пацієнт сідає та злегка закидає голову. Для взяття мазка з носоглотки лікар або медсестра вводить зонд у ніс і просувається до задньої стінки носоглотки обертовими рухами. Для отримання зразка з ротоглотки зонд вводиться в рот так, щоб ватяний наконечник діставав до мигдаликів й піднебінних дужок. Уся процедура триває кілька хвилин. Приблизно за пів години пацієнт може отримати результат.

Зразок результату

Після здачі антиген-тесту у медичному центрі “Омега-Київ”, пацієнт отримує довідку з результатом, доповнену захисним QR-кодом. При скануванні код веде до Особистого Кабінету пацієнта. Довідка оформлена двома мовами: українською та англійською, засвідчена мокрою печаткою та підписом відповідального співробітника.

Відмінності антиген-тесту від ПЛР-тесту на коронавірус

Завдання антиген-тесту – виявити компоненти вірусу в організмі, що виділяються при його розмноженні. Це відрізняє його від ПЛР-тесту, який виявляє безпосередньо РНК вірусу SARS-CoV-2. Виявити вірусоспецифічні білки простіше та швидше, ніж сам вірус – і в цьому полягає перевага антиген-тесту: його результати можна отримати набагато раніше. Недолік його полягає у меншій точності в порівнянні з ПЛР-тестом, проте останній проводиться в лабораторії й для отримання результату необхідно кілька днів.

Переваги тесту на антиген COVID-19 (SARS-CoV-2) у нашій клініці

Переваги швидких (єкспрес-тест на коронавірус) тестів на антиген COVID-19: -максимальна точність; -просте виконання; -результати готові протягом пів години; -можливість проведення тестування вдома; -більш доступна вартість тесту на антиген COVID-19; -проста підготовка.

Що робити, якщо результат на COVID-19 позитивний?

При виявленні позитивного результату антиген тесту слід звернутися до терапевта або сімейного лікаря. За симптомами фахівець визначить подальші кроки в діагностиці – наприклад, може направити на ПЛР-тест, а при задишці та зниженій сатурації – на КТ легенів чи аналіз крові. На підставі результатів лікар приймає рішення про самоізоляцію вдома чи госпіталізації до стаціонару.

Антиген-тест з виїздом на дім/в офіс

При підозрі на зараження коронавірусом цілком розумне і природне небажання зайвий раз виходити з дому та наражати на ризик оточення. Якщо вам спокійніше зробити тест, не виходячи із кімнати чи кабінету, ви можете запросити медичну бригаду для проведення експрес-тесту в амбулаторних умовах. Виїзний тест на коронавірус також проводиться за рекомендацією лікаря швидкої допомоги.

Хто має проходити тестування на COVID-19?

За найменшої підозри, що ви заразилися, потрібно пройти хоча б антиген-тест – він найшвидше покаже результат. При виражених симптомах та негативному результаті (який може бути псевдонегативним) слід додатково здати ПЛР-тест та уважно стежити за своїм самопочуттям в очікуванні результату. Навіть за відсутності симптомів антиген-тест необхідний у таких випадках: -контакт із зараженою людиною; -робота у медичній сфері; -робота у закритому приміщенні з високим потоком (аптека, магазин, заклад громадського харчування, готель, санаторій відкритого чи закритого типу, навчальний заклад); -перед госпіталізацією за іншими напрямками; -перед поїздкою чи виходом на роботу.

Чи можна використовувати для дітей ті самі тести, що й для дорослих?

Антиген-тест на COVID-19 виконується тим самим способом як дорослим, і дітям.

Чи існують побічні ефекти такого тестування?

Не доведено існування будь-яких побічних ефектів від антиген-тестування.

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю

Відділ контролю якості

З питань якості обслуговування (скарги, питання, пропозиції) звертайтеся за телефоном: +380 73 43 43 443

або пишіть на електронну пошту: help@omegamc.com.ua

Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити